Як розповів сьогодні під час брифінгу міністр юстиції Павло Петренко, Росія не виконала попереднє рішення Європейського суду з прав людини щодо негайного виведення військового контингенту та припинення тиску військових на цивільне населення.

«Це дає нам можливість у рамках цього судового органу ставити питання щодо компенсації збитків, у тому числі пов'язаних із втратою власності й майна на території Криму, які спричинені Росією. Це найшвидший шлях для отримання відповідної компенсації», – сказав міністр.

Мін'юст також відпрацьовує звернення до Міжнародного суду при ООН стосовно посягання Російською Федерацією на територіальну цілісність України, повідомив Петренко.

Також до міжнародних судових інстанцій будуть подані заяви стосовно претензій України на неправомірно розподілене Росією майно колишнього Радянського Союзу.

«Йдеться про нерухоме майно за кордоном, в якому розміщуються дипломатичні установи, про валютні цінності, які РФ отримала як самопроголошений наступник Радянського союзу, а також про колишні вклади українців до Ощадбанку, які станом на 1 січня 1992 року Росія не повернула на баланс українського Ощадбанку».

За словами Петренка, зокрема розмір неповернених вкладів складає 80 мільярдів доларів «без будь-якої індексації».

«Йдеться також про повітряні та морські суди з власності Радянського Союзу, які перейшли на баланс Російської Федерації і про цілу низку ресурсів та об'єктів, які знаходилися на території інших країн, і якими Росія зараз управляє без належного розподілу з іншими країнами колишнього СРСР».

Джерело: Українська правда