Про це заявив президент Петро Порошенко на нараді щодо виконання Україною вимог для введення Європейським Союзом безвізового режиму для українських громадян, передає прес-служба президента.

Президент наголосив, що робота над безвізовим режимом повинна бути пріоритетом всіх гілок влади. «Завдання, які стоять перед нами, які записані в план є абсолютно чіткими та конкретними», - підкреслив Глава держави.

Виконання плану потребує чіткої та злагодженої роботи Уряду, Верховної Ради, профільних відомств і РНБО, особливо в ухваленні та впровадженні низки законів. Президент підкреслив, що левову частину цих питань можливо вирішити ще під час цієї сесії Парламенту.

За словами Президента, необхідно звернути увагу на пріоритетність вирішення таких питань: створення моделей первинної ідентифікації фізичних осіб та інтегрованого управління кордоном, який передбачає включення пунктів пропуску до баз даних Інтерполу, комплексне вирішення питання покращення умов мігрантів та біженців та вироблення єдиного підходу для реформування системи правоохоронних органів. Президент висловив сподівання, що вже цього тижня Верховна Рада ухвалить низку законів стосовно змін до закону про прокуратуру, закони про національну поліцію та реформування правоохоронних органів. «Просив би разом з СБУ приділити максимально увагу запровадженню нормативно-правового регулювання в сфері захисту свідків», - сказав Петро Порошенко, звертаючись до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Президент зазначив, що ця система в тому числі необхідна для ефективної роботи Національного антикорупційного бюро.