Про це розповів прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Десятої щорічної інвестиційної конференції, інформує прес-служба прем’єра.

Глава Уряду нагадав, що російський «Газпром» оголосив нову ціну газу для України у 360 доларів за тисячу кубічних метрів. Проте, за його словами, Україна не отримала щодо цього жодного офіційного документа.

«Навіть більше – вчора Росія в порушення міжнародного права денонсувала Харківські угоди. Вони хотіли відкрити дорогу до підвищення ціни на газ на ще 100 доларів – до 500 доларів», – сказав Арсеній Яценюк.

Він повідомив, що доручив голові НАК «Нафтогаз» поїхати до Москви для обговорення газового питання.

Відповідаючи на запитання одного з учасників конференції щодо реверсу газу зі Словаччини, Арсеній Яценюк підкреслив, що Словаччина має всі технічні можливості для початку операції реверсу з НАК «Нафтогаз».

«Ми очікуємо, що «Нафтогаз» може отримувати з реверсного потоку до 20 млрд кубічних метрів газу. Його ціна нижча, ніж російського, і на сьогодні в середньому становить 350 доларів за 1 тисячу кубічних метрів», – сказав він.

Крім того, прем’єр-міністр повідомив, що два дні тому направив листа Президенту Європейської Комісії Жозе Мануелеві Баррозу з проханням «звернутися до партнерів з ЄС дотримуватися положень Енергетичної хартії та Третього енергетичного пакету і підтримати Україну в диверсифікації газопостачання».

У жовтні 2013 року російський "Газпром" знизив ціну на газ для Словаччини.

Нагадаємо, у травні минулого року Україна розпочала тестові поставки європейського газу зі Словаччини.

Також у 2013 році здійснювались реверсні поставки газу з Польщі.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу у Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного та Азовського морів.

Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.