Про це повідомила прес-служба НАК, передає «Інтерфакс-Україна».  

Поставки мали розпочатись 1 жовтня через Словаччину.

«Це перша така угода між «Нафтогазом» і «Statoil», вона розширює пул постачальників газу в Україну, а також відкриває новий ринок для Statoil», - зазначили в прес-службі.

За словами глави правління «Нафтогазу» Андрія Коболева, укладення договору і подальша спільна робота дозволить значно підвищити ліквідність і стабільність на енергетичному ринку ЄС, до інтеграції до яких прагне Україна.

«Угода знаменує собою значний прорив для «Нафтогазу». Численні інтерконнектори газу, які були побудовані протягом останніх декількох років в Європі, дозволять істотно поліпшити енергетичну безпеку як для ЄС і України», - сказав він.

В свою чергу головний радник голови правління НАК Юрій Вітренко наголосив, що укладений договір є революційним для держхолдингу.

«За дуже короткий проміжок часу, нам вдалося розібратися і використовувати стандартні європейські практики з торгівлі газом, в тому числі контракти EFET, вбудувати ці практики в рамки внутрішнього українського законодавства», - заявив Вітренко.

«Ця угода є символом нашої віри в те, що «Нафтогаз» може змінитися. Вона також на практиці доводить нашу прихильність реформам і здатність діяти згідно з нормами ЄС», - сказав він.

Відзнчимо, що норвезька «Statoil» є другим за обсягами постачальником газу в Європу, після «Газпрому». 

Нагадаємо, Норвегія розглядає збільшення видобутку і постачання газу європейським партнерам, якщо ситуація з імпортом російського газу ускладниться.