Таке рішення уряд ухвалив на черговому засіданні 30 жовтня, інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Нагадаємо, на кожному засіданні Кабінет Міністрів аналізує декілька міжнародних документів МС і приймає рішення стосовно можливого приєднання до них.

30 жовтня розглядалися 4 угоди – про порядок застосування спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів протягом перехідного періоду (від 19 листопада 2010 року), про санітарні, ветеринарно-санітарні заходи та карантин рослин (усі три документи від 11 грудня 2009 року). Останній документ, що аналізував Уряд – «Протокол про порядок надання органу, який проводить розслідування, відомостей, які містять у тому числі конфіденційну інформацію, для цілей розслідувань, які передують введенню спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів по відношенню до третіх країн» (від 19 листопада 2010 року).

Угода про спеціальні захисні, антидемпінгові та компенсаційні заходи визначає порядок застосування діючих національних заходів захисту внутрішнього ринку країн МС.

Ще три Угоди, розроблені для забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення держав-членів Митного союзу та охорони його митної території від завезення і розповсюдження інфекційних та масових неінфекційних хвороб серед населення, або ж карантинних шкідливих організмів та продукції, що не відповідає фітосанітарним карантинним вимогам держав-учасниць Митного союзу.

«Щодо Протоколу, то цей документ визначає повноваження органу, що проводить розслідування, які передують введенню спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів по відношенню до третіх країн. А його мета –  забезпечити орган, що проводить розслідування, відомостями, які містять в тому числі конфіденційну інформацію, від уповноважених органів державної влади, інших органів держав-членів Митного союзу», – пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

Оскільки протокольне рішення було схвалене, МЗС доручено нотифікувати Євразійську економічну комісію щодо можливості України приєднатися до зазначених міжнародних угод.