У повідомленні йдеться, що українська влада хоче отримати прибуток від доступу користувачів до інтернет-контенту. Зокрема, якщо ввести монетизацію послуг за передачу даних у мережі, то оператори зможуть отримувати реальні гроші за послуги, які вони надають.

«Оператори зв'язку хочуть і мають повне право заробляти на передачі даних інтернет-додатків. Це природно. На сьогоднішній день всі мережі використовуються лише як транзитна труба. В результаті, компанії не хочуть продовжувати модернізувати мережі»,– пояснив Петро Яцук.

З огляду на це в нацкомісії будуть розробляти нормативні документи в сфері регулювання доступу до послуг, інформації, контенту. При цьому нацкомісія починатиме переговори з компаніями, що надають інтернет-послуги, а також з операторами ринку телекомунікацій.

Як приклад Петро Яцук навів Skype. За словами глави нацкомісії, цю компанію можна вважати віртуальною. Головною вартістю Skype є програмне забезпечення. Позаяк компанія приносить значний прибуток, від операторів вимагають розширення мереж, тобто покращення якості послуг. Проте, на це у операторів немає своїх грошових активів.

«Це проблема. І якщо ми її не вирішимо спільними зусиллями, то вона тільки посилиться. І в нас буде 100 Мбіт / сек - швидкість доступу до мережі, але якість надання послуг - як по dial up (застаріла технологія передачі даних). А нові мобільні мережі четвертого покоління - 4G (LTE ) - просто будуть не окупатися», – наголосив Петро Яцук.