Угоду було підписано під час державного візиту Президента України Віктора Януковича до Брунея, повідомляє прес-служба президента.

Метою угоди є введення правових основ безвізового перетину кордону громадянами двох країн, які користуються звичайними паспортами для виїзду за кордон. Документом передбачено право громадян України і Брунея знаходитися на території відповідно кожної з держав без віз строком до 30 діб.

Також був підписаний меморандум про співпрацю у сфері оборони.

Меморандумом закладаються основи українсько-брунейської співпраці в оборонній і військово-технічній сферах.

У документі, зокрема, говориться про такі напрями взаємодії як проведення спільних військових навчань, обмін персоналом, співпраця в області оборонної промисловості, реформування Збройних сил і тому подібне.

Також прописуються питання захисту інформації та охорони прав інтелектуальної власності. Передбачається створення постійно діючого спільного комітету оборонних відомств двох країн.

Крім того, було прийнято Спільну заяву України і Брунея за підсумками державного візиту Президента України до Брунея Даруссалам.

У документі наголошується, що між Україною і Брунеєм Даруссалам закладені основи для розвитку і поглиблення дружніх відносин, а також існування низки перспективних сфер співпраці, в яких на взаємовигідній основі можуть реалізовуватися спільні проекти.

Підкреслюється, що за результатами візиту Януковича відносини між двома державами вийшли на якісно новий рівень.