Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте досягли певних домовленостей щодо фігуранта у справі про катастрофу малайзійського Boeing рейсу MH17 Володимира Цемаха.

Про це в інтерв’ю виданню “Громадське” сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

Він зазначив, що говорив з міністром закордонних справ Нідерландів, а президент України говорив із прем’єр-міністром Рютте.

“Рівень взаємодії між групами розслідування був дуже високий. Ми передали право на розслідування. Ми відновлюємо це право, ВР ухвалює відповідне законодавство”, – сказав міністр.

Відомо, як голландські, так й українські групи залучені до розслідування.

“Голландська група була на території України, мала повний доступ до Цемаха. Ми його знайшли, передали. Наші спеціальні органи втратили одну людину, інша людина залишилася пораненою і покаліченою, для того щоб ми могли передати Цемаха. Це мінімальна повага до жертв, яких українська сторона зазнала”, – зазначив Пристайко.

Пристайко додав, що Нідерланди мали б розуміти ту високу ціну, яку Україна сплатила.

“Всю інформацію про Цемаха голландська сторона отримала. Президент і прем’єр-міністр досягли певних домовленостей, яких Україна дотрималася. Голландській стороні варто було чесно сказати, що їхні прохання українська сторона реалізувала в повному обсязі. Але далі цінність його була не така висока, як життя наших людей”, – додав він.

Нагадаємо, що фігурант справи про знищення малайзійського “Боїнга” MH17 Володимир Цемах, який був виданий Росії, повернувся на окуповану територію Донбасу.