Державне підприємство “Конструкторське бюро “Південне” імені Янгеля” зацікавлене в співпраці з країнами у ЄС у сфері створення перспективної ракетно-космічної техніки і продовжує переговори з Польщею про співпрацю в створенні нової європейської ракети-носія легкого класу.

Про це повідомив гендиректор КБ Олександр Дегтярьов, передає “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, підприємство не бере участі в проєкті створення європейської ракети-носія Ariane 6, але зараз ідеться про “можливості співпраці в галузі створення ракет малого класу”, які користуються попитом на світовому ринку пускових послуг.

За словами гендиректора, зараз “Південне” відпрацьовує плани співпраці з кількома європейськими країнами. Серед потенційних європейських партнерів Дегтярьов виділив Польщу, яка раніше висловила інтерес до спільного з Україною створення нової європейської ракети-носія легкого класу.

“Поки є теоретична підтримка ESA (Європейське космічне агентство, – ред.), тому що ми не члени ESA, а тільки розглядаємо цю можливість”, – додав він.

Нагадаємо, що генеральний директор українського конструкторського бюро “Південне” Олександр Дегтярьов заявив про створення космічної ракети-носія “Маяк-3.9S”, яка замінить ракету “Зеніт”.