Президент США Дональд Трамп спершу не бажав зустрічатися з новим президентом України Володимиром Зеленським, вважаючи Україну корумпованою країною.

Про це заявив під час свідчень у Конгресі колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на BuzzFeed News.

Наголошується, що видання опублікувало ремарки Волкера для свідчень у Конгресі в рамках процедури імпічменту Трампа. Засідання було закритим і повна стенограма не публікувалася.

Так, Волкер у Конгресі розповів, що у травні мав зустріч із Дональдом Трампом, під час якої запропонував очільнику Білого дому запросити Зеленського до Вашингтону. Зустріч пропонувалося провести у рамках обговорення теми корупції в Україні та визначення шлях для її подолання. Однак Трамп тоді “дуже скептично” на це відреагував.

За словами Волкера, Трамп сказав, що Україна – корумпована країна, повна “жахливих людей”.

“Він сказав, що “вони намагалися мене скинути”. Під час цієї розмови він посилався на розмови з мером Джуліані”, – сказав Волкер.

“Мені було зрозуміло, що, незважаючи на позитивні новини та рекомендації, які оприлюднила ця офіційна делегація щодо нового президента, президент Трамп глибоко вкорінився негативним поглядом на Україну, який мав коріння в минулому. Він, очевидно, отримував іншу інформацію з інших джерел, включаючи мера Джуліані, що була більш негативною, що змусило його зберегти цей негативний погляд”, – додав Волкер.

Нагадаємо, 29 вересня стало відомо, що спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер подав у відставку.  Такий розвиток подій відбувся на тлі скандалу навколо телефонної розмови президентів США і України — Дональда Трампа і Володимира Зеленського.

Згодом конгресмени допитали його за закритими дверима упродовж більше, ніж дев’ять годин.