Про це на брифінгу заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, який очолює урядову комісію з розслідування причин авіакатастрофи літака Боїнг-777-200 авіакомпанії Malaysia Airlines.

«Є чимало доказів того, що це був справжній теракт. Це було враження зброєю, якої, за оцінками наших експертів, в цій частині немає в Україні і не могло бути... В української сторони немає сумнівів щодо того, у який спосіб був збитий цей літак», – сказав він.

За його словами, на місце трагедії направлені фахівці Національного бюро розслідувань: «Сьогодні вони ледве потрапили на цю територію та пробули там буквально 30 хвилин, потім були видалені бойовиками, оскільки ця територія контролюється бойовиками і терористами».

Гройсман також проінформував, що сьогодні в рамках порушеною кримінальної справи СБУ проводяться слідчі дії щодо теракту: «Але дуже важко сьогодні потрапити на цю територію, щоб дати оцінку тому, що сьогодні там відбувається».

За його словами на місце катастрофи допущені лише працівники МЧС. «Експерти, фахівці, у тому слідчі органи, не допущені (до місця трагедії – ред.) для того, щоб об’єктивно розслідувати ці події», – наголосив він.

«Ця агресія і війна, яка була проголошена Україні, вийшла за межі нашої держави і торкнулась багатьох країн цивілізованого світу», – додав Гройсман.