Про це  у парламенті заявив голова фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

«Ці угоди дозволять нам наростити обороноздатність держави і захистити Україну», – вважає лідер «Свободи».

За словами Тягнибока, парламентська фракція «Свободи» також пропонує звернутися до Конгресу США із закликом відродити практику так званого ленд-лізу.

«Зараз у форматі антипутінської коаліції, яка вже почала формуватися після голосування в ООН, треба звернутися до Конгресу США із закликом відродити практику так званого ленд-лізу, який під час Другої світової війни був запропонований Рузвельтом. Це передбачає, що країна, яка потерпає від дій агресора, але не має в достатній кількості фінансів для закупівлі військового озброєння, може позичити ці кошти в інших країн. Після подолання агресії всю військову техніку і взяте в борг озброєння має бути повернуто. У сучасній ситуації тільки це може зупинити путінський рейх, як свого часу був зупинений гітлерівський рейх», – наголосив Олег Тягнибок.

Нардеп підкреслив, що «Свобода» наполягає на ухваленні низки важливих рішень у царині обороноздатності: «Ми вже неодноразово заявляли, що варто встановити фінансування Збройних Сил України на рівні 5% від ВВП до подолання технічного відставання нашого війська від сусідніх держав. Вважаємо, що треба відновити престижність служби у ЗСУ та інших військових формуваннях, необхідно збільшити грошове утримання військовослужбовців – зараз це дуже важливо. Окрім цього, маємо розв’язати проблему забезпечення житлом військових і надання державою пільгових кредитів військовослужбовцям для придбання житла».

За словами Тягнибока, потрібно нарешті розпочати відбудовувати свій військово-промисловий комплекс для забезпечення ЗСУ сучасним українським озброєнням та ефективної участи України у світовому ринку зброї.

«Окрім цього, негайно маємо припиняти військово-технічне співробітництво з Росією та оперативно налагодити взаємовигідну співпрацю з іншими державами. Треба негайно забезпечити суворий контроль за ціноутворенням і надходженням виручених коштів від торгівлі зброєю до Державного б’юджету України. Вкрай важливо припинити практику бездумного знищення сучасних ефективних зразків озброєння на вимогу инших держав та його продажу на шкоду України. Слід також створити систему вишколу і мобілізації резервістів; «Свобода» пропонує це зробити за швейцарським взірцем. Також маємо відновити систему початкової військової підготовки, цивільної оборони у школах та мережу військових катедр у вишах. Ба більше, вважаємо, що в сучасних умовах треба відновлювати призов до війська. «Свобода» наполягає: зараз час створити ефективну контррозвідувальну службу для гарантування безпеки українського запілля та боротьби проти диверсантів і саботажників», – вважає лідер «Свободи».

На думку Тягнибока, варто підтримати законопроекти, які допоможуть у фінансуванні ЗСУ. Зокрема, нині ми розглядатимемо проект №4491 щодо посилення матеріально-фінансового забезпечення обороноздатності держави. Це дасть можливість залучити кошти місцевих бюджетів, неурядових організацій, фізичних та юридичних осіб. Також йдеться про ініціативу №4492. Ухваливши цей документ, ми зменшимо суму сплати податку на прибуток тим підприємствам, які допомагають українському війську. Окрім цього, вже назрів закон про люстрацію. Також вимагаємо від Апарату Верховної Ради все-таки зареєструвати наш законопроект про вільне володіння зброєю».