Про це він заявив сьогодні на засіданні Верховної Ради України, висловлюючи позицію проти ухвалення змін до Конституції України на догоду Москві, повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Націоналіст повідомив, що напередодні Львівська обласна та Тернопільська міська ради з ініціативи ВО «Свобода» ухвалили рішення звернутися до ВРУ та Президента України з вимогою відкликати законопроект про зміни до Конституції. За словами парламентарія, ці зміни до Основного закону фактично узаконять окупаційний російський режим на Донбасі й будуть «реалізацією плану Путіна з правової і політичної деградації української держави – власне, того, заради чого Кремль розпочинав проти нас воєнну агресію і заради чого московська п’ята колона в українському парламенті вимагає нашої капітуляції». Андрій Іллєнко зазначив, що, на його думку, це тільки перші рішення, які ухвалюють органи місцевого самоврядування, звертаючись до найвищого законодавчого органу із закликом припинити ґвалтування української Конституції і її переписування під диктовку агресора.

Також народний депутат наголосив, що потрібно зважати на суверенне право української нації і дослухатися до її думки, а не зважати лише на те, що нам кажуть з-за кордону.

«Увесь цей «мінсько-нормандський формат від самого початку був не в інтересах України. Чому в цьому форматі бере участь сам Кремль і його торгові партнери в Європі, а не держави-гаранти України згідно з Будапештським меморандумом – США та Велика Британія? Чому, наприклад, новий польський президент Анджей Дуда, тільки обійнявши посаду, каже про те, що «нормандський формат» не принесе миру для України, а українська влада не підтримує його слів?

Виконання в односторонньому порядку Україною мінських угод – це, по суті, рятівне коло, яке буде кинуто режиму Путіна й Кремлю. Адже в них насправді нині є багато проблем, їхня відстала сировинна економіка розвалюється, вони мають проблеми і в самій Росії. А ми зараз будемо помагати, щоб їм швидше зняли санкції і вони отримали новий подих, аби російська імперія ще кілька років протрималася? Цього категоричного робити не можна! Треба стояти на своєму, на своїх національних інтересах. Слід менше слухати, що кажуть з-за кордону (не важливо, з якого боку). Більше слухати український народ і розуміти його інтереси. Потрібно домогтися, щоб українська нація вистояла і вийшла сильнішою, а російська імперія розвалилася», – заявив «свободівець».