Про це йшлось на зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки з міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Мареком Савіцьким, сьогодні, 10 червня, повідомила прес-служба МінАПК.

Під час проведення зустрічі сторони обговорили дії, вжиті польською стороною у зв’язку з виявленням випадків африканської чуми. Так, міністр Ігор Швайка поінформував польську делегацію про надання дозволу на експорт свинини з польських підприємств, що знаходяться за межами зони обмеженого доступу (район зараження).

Крім того, очільники аграрних відомств домовилися, що питання про заборону на імпорт з Польщі до України тварин, сприйнятливих до АЧС, та їх репродуктивного матеріалу, будуть вирішуватися ветеринарними службами двох країн у рамках робочих контактів. Польська сторона надає гарантії того, що польські підприємства, котрі працюють на експорт з Україною не будуть експортувати свинину, яка походить з районів охоплених обмеженнями. Забій свиней з буферної зони проводитиметься в особливому порядку, який гарантує повний поділ виробничих процесів.

«Завданням міністерства є забезпечення продовольчої безпеки в Україні. Відповідно до цього, будь-які рішення щодо знесення заборони на ввезення польської свинини будуть прийматися лише після позитивного рішення українських ветеринарів, делегованих до Польщі», - заявив Швайка.

Також українська сторона підтвердила, що підприємства, які мають дозвіл на експорт в інші держави-члени ЄС та які зареєстровані польською ветеринарною службою можуть експортувати свою продукцію на український ринок.

За результатами зустрічі було підписано Протокол переговорів між міністрами, котрий включає в себе питання, що були обговорені сьогодні.

На завершення зустрічі сторони домовилися до 17 червня 2014 р. організувати візит українських експертів до Польщі, з метою ознайомлення з заходами, які проводяться польською ветеринарною службою у рамках контролю та ліквідації випадків АЧС серед диких тварин, адже, як підкреслив Ігор Швайка, українська сторона може зняти обмеження на імпорт польської свинини лише у разі відсутності зауважень.