Документ є на сайті ВРУ.

Проект постанови на розгляд ради вніс голова Комітету з питань культури і духовності, народний депутат України Володимир Яворівський.

У документі нардеп нагадує, що у 2012 році виповнюється «650 років визначальної для українських земель битви на річці Сині Води, яка відбулася задовго до Куликовської битви 1380 року, між військами Великого князівства Литовського на чолі з князем Ольгердом та об’єднаними ордами татарських ханів. Наслідком битви стало визволення українських (руських) земель від гніту Золотої Орди».

Згідно з проектом постанови, у вересні-грудні 2012 року в Україні мають урочисто відзначити на державному рівні 650-ту річницю визволення українських (руських) земель від гніту Золотої Орди.

Серед іншого Кабміну рекомендують вирішити питання щодо матеріально-технічного та фінансового забезпечення святкових заходів, серед яких передбачити упорядкування та збереження місць, пов’язаних з битвою на Синіх Водах, сприяння побудові меморіального комплексу і музею на місці битви на Синіх Водах і проведення переговорів з вищими посадовими особами Литовської Республіки і Республіки Білорусь щодо можливого спільного відзначення 650–ї річниці битви на Синіх Водах.

Крім того, у проекті постанови національному банку України пропонують виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 650–й річниці визволення українських (руських) земель від гніту Золотої Орди.

Натомість українському державному підприємству поштового зв’язку «Укрпошта» пропонують видати серію поштових марок і конвертів, присвячених 650–й річниці визволення українських (руських) земель від гніту Золотої Орди.