Про це повідомив Віктор Бондарук – начальник Західно-бузького басейнового управління водних ресурсів - на засіданні постійної комісії Волинської облради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів 28 серпня.

За інформацією Державної прикордонної служби України у зв'язку з розмиттям берегу річкою Західний Буг Луцьким прикордонним загоном з 2008 року було перенесено у безпечне місце 10 прикордонних знаків. З аналізу спостережень у 2010 - 2011 роках відмічається суттєве розмивання українського берегу та намивання грунту на польський берег річки, що приводить до зміни фарватеру річки та зміщення лінії державного кордону у Шацькому та Любомльському районах Волинської області.

Начальник Західно-бузького басейнового управління водних ресурсів Віктор Бондарук повідомив, що наразі визначено 119 ділянок розмиву берегу.

«Загальна протяжність розмивів становить 31 км. Внаслідок розмиву дерева падають у річку, лінія кордону природним чином зміщується. У 2001 році були проведені роботи з укріплення 756 метрів берега. У 2008 - 2011 роках поблизу села Забужжя Любомльського району укріпили ще 421 метр берега. Крім того, у 2006 - 2011 роках виконувалися роботи з розчищення 18 км русла річки від повалених і затоплених дерев. Зараз є реальна загроза відторгнення території України загальною площею 98,5 га», - розповів чиновник.

Також Віктор Бондарук додав, що для ліквідації негативних наслідків, спричинених зміною гідрологічного режиму річки Західний Буг необхідно отримати кошти в розмірі 300 мільйонів гривень, які наразі відсутні.