Як повідомляє «Радіо Свобода», про це заявила помічник держсекретаря США з питань Європи й Євразії Вікторія Нуланд.

«Наскільки ми розуміємо із зустрічей з владою, які у нас відбулися вчора, в України є конкретні пропозиції щодо відновлення контролю за державним кордоном. І ці пропозиції буде надано російській стороні і міжнародній спільноті», – заявила Нуланд сьогодні біля Києва під час церемонії передачі прикордонникам інженерної й іншої техніки для облаштування кордону.

Нуланд зазначила, що як тільки буде встановлено мир і контроль над міжнародним кордоном, моніторинг місії ОБСЄ буде розгорнутий.

Вчора у Києві Нуланд заявила: якщо Мінський протокол не буде повністю виконаний, то Росії доведеться за це відповідати. А для його повного виконання, за словами помічника держсекретаря США, потрібно розробити чіткий план із відновлення повноцінного контролю над українсько-російським кордоном.

Нагадаємо, 5 вересня український уряд затвердив запропонований Державною прикордонною службою проект «Стіна». Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що проект, зокрема, передбачає захисні укріплення у вигляді металевої сітки висотою два метри. Зверху буде натягнутий колючий дріт, по деяких частинах якого проведуть електричний струм.

13 вересня Кабінет міністрів виділив 100 млн гривень на реалізацію проекту «Стіна», який має зміцнити кордон з Росією. 

Проект мають реалізувати до кінця 2015 року