Кримські музеї вимагають повернути їм колекцію скіфських коштовностей, яку експонували в музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті в рамках виставки «Крим: золото і секрети Чорного моря» з лютого по вересень 2014 року. Офіційна позиція України: експонати не можуть бути повернені на окуповану територію, яка тимчасово не перебуває під українським контролем, їх треба передати безпосередньо державі Україна.

Зустріч у суді мала процедурний характер. Амстердамський суд має вирішити питання про долучення держави Україна як сторони у справі.

«Справі повернення в Україну скіфського золота Міністерство культури приділяє особливу увагу. Створено міжвідомчу робочу групу, до складу якої входять представники Міністерства культури, Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ», – ідеться в повідомленні.

Виставку «Крим: золото і секрети Чорного моря» було відкрито в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університету на початку лютого 2014 року. Її було сформовано з колекцій п’яти українських музеїв, один з яких розміщений у Києві, чотири у Криму. Після закінчення виставки 31 серпня 2014 року музей Алларда Пірсона вирішив залишити в себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду. Київську частину колекції вже повернуто в Музей історичних коштовностей України на території Києво-Печерської лаври.