Такі дані оприлюднило представництво ЄС в Україні, передає «ВВС Україна». 

Ці два місяці стали першими, коли мав проявитися ефект від запровадження у квітні так званого режиму автономних торговельних преференцій ЄС на користь України.

Найшвидшими темпами зростання українського експорту відбулося до Латвії, Бельгії, Британії, Литви та Нідерландів. Водночас у грошовому вимірі найбільше українських товарів купують у Польщі, Італії, Нідерландах, Іспанії та Британії.

Автори доповіді відзначають, що найбільший зиск отримали підприємства аграрної галузі - у тваринництві зростання становить 150%, а у рослинництві - 100%.

Крім того, на 25% зріс і експорт металу.

Дані дослідження не враховують загострення конфлікту на Донбасі, яке відбулося вже у липні-серпні. Проте з іншого боку, вони дають можливість оцінити, якою могла би бути динаміка української зовнішньої торгівлі із ЄС у «мирний час».

Згідно із домовленостями, досягнутими 12 вересня на рівні європейського комісара з питань торгівлі, російського міністра з економічного розвитку та українського міністра закордонних справ, ЄС та Україна відтерміновують запровадження зони вільної торгівлі до початку 2016 року. Впродовж цього часу Росія має не застосовувати обмежень для українських товарів на своєму ринку. При цьому ЄС продовжує режим односторонніх торговельних преференцій для України, який означає зниження мит для українських товарів на європейському ринку та збереження мит на європейські товари на українському ринку.

При цьому за першу половину 2014 року експорт до Росії скоротився на 24,5%, тоді як експорт до ЄС зріс на 13%. При цьому від експорту до Росії українські виробники отримали 5,706 млрд дол., тоді як від експорту до ЄС - 9,457 млрд дол.

Серед факторів, які зумовили такий розвиток подій, автори дослідження називають девальвацію гривні, нові обмежувальні заходи з боку Росії та відновлення європейської економіки.

Як повідомлялось, у січні-травні 2014 року Львівщина наростила експорт в ЄС на 21,4%, в той час як у січні-липні 2014 ріст сповільнився до 8,8%.