За словами міністра закордонних справ України Вадима Пристайка Київ не збирається йти на неприйнятні компроміси.

Про це повідомляє «Кореспондент.net» з посланням на «Укрінформ».

«Жодних болючих компромісів, про які ми б не домовлялися раніше, не було зроблено. Те, що нам доведеться робити певні болючі компроміси - це рішення, починаючи з 2014 року», - заявив Пристайко.

Проте, глава МЗС робитиме все можливе, аби якнайшвидше завершити війну на Донбасі. Про що раніше заявляв президент України Володимир Зеленський.

«Ми збираємося зробити це точно до кінця року», - сказав дипломат.

Вадим пристайко зазначив, що якби Україна мала можливість вирішити це питання силою з самого початку, все було б уже завершено, і "ми б зараз не були на цьому етапі". Але Україна як держава відповідальна, все ще виконує ці рішення, які були досягти лідерами в 2014 році.

«Ми хочемо завершити цю війну, і президент Зеленський кілька разів пояснював: ми не можемо собі дозволити ще п'ять років перебувати в тому стані, в якому перебуваємо зараз - економічно, фінансово, ми не збираємося щодня втрачати солдатів», - сказав Пристайко.

Зі свого боку, він повторив те, що заявив недавно депутатам Верховної Ради: «війна продовжує серйозно стримувати нас. Вона вбиває наших людей, 14 тис. осіб загинуло та мільйони перебувають за межами своїх будинків; у нас вкрадено бодай 20% нашого потенціалу, 7% території. Ми повинні вирішувати це питання. Це не означає, що ми вирішимо це завтра. Президент Зеленський дав час, для того, щоб прийняти остаточні рішення. Приблизно ми говоримо про кінець 2019 року».

Якщо Україна не зможе використовувати Нормандський формат, вона буде шукати інші можливості.

Як писав «Вголос», новий міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що зовнішньополітичними пріоритетами України є відновлення миру на Донбасі та повернення Криму.