Посол України в Австрії Олександр Щерба відреагував на словесні атаки щодо України з боку австрійського політика Йоханна Фоггенгубера, який є кандидатом до Європейського парламенту.

Про це він написав у Facebook.

Інтерв’ю австрійського кандидата в Європейський парламент Йоханна Фоггенгубера у програмі ZIB-2 привернуло неабияку вагу. Оскільки в ньому Фоггенгубер кілька разів припускався словесних атак щодо України.

"Я спробував зустрітися з ним, аби прояснити кілька питань, очевидно, йому ще не зрозуміло. На жаль, ця зустріч не відбулася. Тому я звертаюся до нього публічно", — написав дипломат, коментуючи публікацію його статті про Крим в австрійській газеті.

Щерба прокоментував твердження австрійського політика про те, що Україна "ніколи не мала жодного стосунку до Криму". На це посол заявив, що Фоггенгубер, "схоже, вже давненько не дивився на географічну мапу", адже "Україна — єдина частина земного суходолу, сполучена з півостровом". Він також нагадав, що княгиня Ольга хрестилася саме в Криму.

Крім того, він заявив, що "найменше дивно бачити, як політик ХХІ століття виправдовує насильницьку раптову зміну кордонів через реалії XVIII століття, шукаючи саме в похмурих колоніальних часах відповіді на запитання сучасної Європи".

Посол прокоментував "розмови про кримську землю, "просякнуту російською кров’ю".

"І знову це лише частина правди. Адже більшість матросів і солдатів, котрі воювали у кримську війну 1853-1856 років були селянськими хлопцями, насильно рекрутованими в українських селах — починаючи з найбільш знаменитого героя "оборони Севастополя" - Петра Кішки, родом із Вінниччини. Й якщо ми вже говоримо про "кров", то куди ж дівати кров кримськотатарську? До речі, в березні 2014 року саме кримський татарин став першою жертвою окупації Криму. Звали його Решат Аметов. Путінські "ввічливі солдати" піддали його звірячим тортурам і вбили.  Давайте не забувати про нього", — написав Щерба.

Також дипломат звернув увагу на те, що "коли 1 грудня 1991 року Україна в рамках міжнародно визнаного референдуму голосувала за незалежність від Радянського Союзу, більшість кримців сказала "так".

"І до речі, герр Фоггенгубер, тоді приналежність Криму Україні також не ставилася під питання, за винятком кількох шовіністичних голосів, які в політичному плані не грали ролі. В обмін на наше роззброєння Росія урочисто пообіцяла "поважати суверенітет та існуючі кордони України". Очевидно, що вірити Росії було помилкою. В майбутньому не повториться. Тому важливо, щоб саме кандидати до Європейського парламенту підбирали свої слова особливо ретельно", — звернувся дипломат до австрійського політика.

Нагадаємо, що у Берліні пройшов флешмоб проти російської окупації Криму.

Напередодні у Німеччині та Туреччині відбулися акції проти московського агресора і за звільнення Криму.