Українська делегації в Тристоронній контактній групі підготувала доповнення до плану з врегулювання ситуації на Донбасі.

Йдеться про уточнення деталей повернення контролю над кордоном та демілітаризацію.

Варто зазначити, що у додатках чітко прописали процес передачі Україні контролю над кордоном.

Зокрема, планують, що контролювати цю ситуацію повинна ОБСЄ, починаючи з першого етапу.

Крім того, буде створена спеціальна підгрупа в ТКГ для обробки процедури повернення Україні контролю над кордоном.

Українська сторона наполягає на тому, що повернення кордонів під український контроль має бути здійснене до старту виборчої кампанії в органи місцевого самоврядування ОРДЛО.

Ще одним важливим пунктом плану є демілітаризація Донбасу.

Вона передбачає вислання російських найманців і важкого озброєння, роззброєння та демобілізацію бойовиків. Це буде узгоджуватися з процесом повернення підрозділів Збройних сил України в місця постійної дислокації.

Крім того, даний план передбачає модель перехідного правосуддя. Фахівці прописали правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, система захисту прав людини і деталі амністії.

Анонімне джерело додало, що твердження законодавства України для впровадження цього плану має бути синхронно з кроками Російської Федерації. Наприклад, йдеться про скасування певних указів лідера РФ Володимира Путіна, включаючи спрощений порядок видачі російських паспортів жителям ОРДЛО.

Також в цьому плані йдеться про повернення майна українським фізичним та юридичним особам за результатами аудиту поточного стану активів. Це перший крок перед іншими пунктами в економічній площині.

Джерело - "РБК-Україна".

Читайте більше актуальних новин України та світу: