Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Про це йдеться в офіційній заяві на сайті "Суспільного мовлення".

"Переможцем Національного відбору цьогорічного Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір", - пояснило Суспільне.

У заяві зазначається, що Національний відбір-2019 привернув увагу суспільства до проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття.

"Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації", - йдеться у повідомленні.

Відтак, у ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору, Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Нагадаємо, ще один гурт відмовився представляти Україну.

Як писав "Вголос", MARUV запросили на “Євробачення” до Москви.