Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на слова міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

«МВС отримало беззаперечні докази причетності міністра оборони РФ Сергія Шойгу до прямих дій по передачі терористам «ЛНР» і «ДНР» озброєння – установок «Град», танків, артилерії тощо», –заявив він.

 Геращенко наголосив, на Шойгу замкнуто весь контроль за поставками озброєння і координації дій різних підрозділів терористів. «Це пов'язано з тим, що попередня система управління терористами в Україні показала свою неефективність. Раніше одними групами терористів керувало ФСБ, іншими – Головне розвідувальне управління Генштабу Росії. На сьогодні прийнято рішення, що всіма терористами в Україні, а також поставками зброї буде керувати пан Шойгу», – сказав він.

Зараз проводиться перевірка інформації про те, що саме Шойгу узгоджував передачу ЗРК «Бук-1» терористам для того, щоб вони могли збивати українські літаки.

Геращенко завив, що МВС звертатиметься до МЗС і президента Петра Порошенка з пропозиціями запроваджувати санкції, які стосуватимуться недопуску російських чиновників та бізнесменів, які фінансують терористів та передають їм зброю, і боєприпаси.

«У першу чергу такою людиною є міністр оборони РФ Шойгу. Окрім того, що він займається передачею терористам озброєння, на ньому замкнуті питання, пов'язані з підготовкою терористів. На сьогодні нами отримані беззаперечні докази того, що Міністерство оборони РФ проводить підготовку танкістів, які потім перекидаються в Україну і у складі екіпажів бойових танків наносять удари по українських військових», – сказав Геращенко.

За словами Геращенка, підготовка танкістів проводиться у селищах Чорткове та Кам'янка.

Як писав «Вголос», Головне слідче управління МВС України відкрило кримінальне провадження щодо громадян Російської Федерації Шойгу С.К. і Малофєєва К.В. за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3, 5 ст. 27, ч.5 ст. 260 Кримінального Кодексу України.