Україна отримала від ВООЗ як гуманітарну допомогу 200 ампул дифтерійного антитоксину.
Про це повідомляє колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун у Facebook.

Зараз триває процедура закупівлі сироваток на кошти державного бюджету.

"Дифтерія — дуже небезпечна хвороба. Вона є смертельною — з 1000 інфікованих людей 50 помирають. Врятувати життя інфікованого пацієнта може лише сироватка, хоча все одно лишається ризик смерті (близько 20%). Щоби не наражатися на небезпеку — варто вчасно вакцинуватися", - йдеться у повідомленні. 

Супрун зазначає, що наслідком дифтерії може бути міокардит — ураження серцевого м’яза. Якщо хвороба перебігає у важкій формі, у пацієнта можуть виникати порушення роботи нервової системи. Це проявляється у вигляді паралічу м’якого піднебіння або дихальних шляхів, що може спричинити задуху.

За її словами, вакцинуватись мають не лише діти, а й дорослі.

Дітям роблять щеплення проти дифтерії на 2-му, 4-му, 6-му, 18-му місяці життя, потім у 6 років. Від 16 років вакцинуватись треба кожні 10 років.

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем.

Як писав "Вголос", у разі виникнення проблем з вакцинацією, слід звернутися до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) по гарячій лінії.