Рада виконавчих директорів Світового банку 26 червня ухвалила рішення про надання Україні 350 мільйонів доларів США в рамках Першої позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення (ППР) на підтримку реформ, які є критично важливими для економічного відновлення.

Про це повідомили у Світовому банку.

Позика покликана відновити економічний стана та пом'якшити наслідки епідемії коронавірусу.

Основні реформи, які підтримуються в рамках ППР, включають зміцнення земельного та кредитного ринків шляхом створення ефективного ринку сільськогосподарських земель та врегулювання проблемних кредитів у державних банках; підтримку де-монополізації та антикорупційних інституцій, а також реструктуризацію газового сектору; посилення системи соціального захисту для підтримки людей похилого віку, які є особливо вразливими до COVID-19.

"Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу, та створив додаткове навантаження на державний бюджет", - заявив Аруп Банерджи, новопризначений Директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України.

"В рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів США на підтримку державного бюджету у скрутні часи. Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовки економіки до відновлення зокрема, суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку", - додав він.

Крім вищезгаданої позики, планується також надати ППР для  підтримки у розробці додаткового важливого законодавства в сфері земельної реформи та подальше підсилення пенсійних виплат вразливому населенню похилого віку.

ППР, що надається Світовим банком, доповнює фінансування 135 мільйонів доларів США на проект "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" та 150 мільйонів доларів США на проект "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", яке було нещодавно схвалене Світовим банком. Готується також пакет допомоги, що матиме безпосередній вплив на бенефіціарів з метою пом’якшення наслідків для найуразливіших верств населення.

Нагадаємо, ООН надасть фінансову допомогу Україні для боротьби з коронавірусом.