Про це УНН сказав керівник проекту NSPA (раніше NAMSA -Агентство НАТО з матеріально-технічного забезпечення) в Україні Василь Литвинчук.

У рамках проектів Трастового фонду виконується утилізація боєприпасів, протипіхотних мін та зброї у країнах, які заявили про існування непридатних надлишків вищевказаних. Україні почала співпрацювати з NSPA у 2002 році.

«Тоді було знищено 400 тисяч одиниць протипіхотних мін: у 2003 році цю роботу виконав Донецький казенний завод хімічних виробів. Другий проект розпочався у 2006 році, розрахований на 12 років: 4 етапи по 3 роки. Загальна кількість, про яку заявила Україна, просячи допомоги – знищення 133 тисяч тон боєприпасів, 1,5 млн одиниць зброї, тисячу переносних зенітних ракетних комплексів, пізніше булим до проекту додані протипіхотні міни. Другий проект діяв з 2006 по 2008 рік, було заплановано утилізувати 15 тис тон боєприпасів, 400 тисяч одиниць зброї та тисячу ПЗРК. Враховуючи події, які відбувались в Україні і певні технічні труднощі, цей проект було розтягнуто на 5 років і закінчено у 2011, всі роботи було виконано», – розповів В. Литвинчук.

У рамках трастового фонду, окрім знищення непридатних боєприпасів, є створення виробничих потужностей та модернізація вже існуючих підприємств, надання допомоги в поставках обладнання. Так протягом 2006-2001 років було надано допомогу у створенні виробничих потужностей в Західній Україні, на Донецькому заводі було встановлено спеціальну техніку вартістю 2,8 млн доларів.

«У травні цього року розпочався другий етап проекту, передбачається фінансування у сумі до 25 млн євро, планується утилізувати 76 тисяч тон боєприпасів, 366 тисяч одиниць стрілецької зброї та дуже складних рідинних протипіхотних мін», – додав В. Литвинчук.

Джерело: УНН