Про це написала заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль у Facebook.

«Перевезення 53 зенітно-ракетною бригадою Збройних Сил Російської Федерації Буку, з якого і було збито літак МН 17, є прямим доказом постачання Росією зброї, яка була використана для збиття цивільного літака. Це становить порушення Монреальської конвенції 1971 року та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Саме це ми доведемо і обгрунтуємо в своєму меморандумі, який подамо до Міжнародного Суду ООН вже 12 червня», - сказала вона.

Зеркаль нагадала, що Росія скористалась своїм правом вето в Раді Безпеки ООН в 2015 році і заблокувала створення трибуналу з розслідування обставин збиття літака рейсу MH17.

Проте, за її словами, минулого року було прийнято рішення про те, що кримінальну справу щодо осіб, які причетні до збиття літака МН 17 буде розглядати суд Королівства Нідерландів й Україною укладено відповідну угоду з Нідерландами.

Заступник міністра також підкреслила, що спільна слідча група «блискуче» проводить надскладне розслідування, не маючи доступу до місця вчинення злочину та можливості опитувати велику частину свідків.

«Врешті-решт, виконавці, співучасники та замовники вчинення злочину опиняться перед кримінальним судом в Королівстві Нідерландів. Одночасно, ми продовжуємо свою роботу щодо притягнення Росії як країни до міжнародно-правової відповідальності за цей злочин», - наголосила Зеркаль.

Зазначимо, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте повертається з Індії у зв'язку з оприлюдненням проміжних результатів щодо літака MH17, в яких вказано, що Boeing був збитий зенітно-ракетним комплексом (ЗРК) «Бук», який належить збройним силам Росії.

Як інформував «Вголос», сьогодні голова кримінального відділення національної поліції Нідерландів Вільберт Поллісен, представляючи проміжні результати роботи міжнародної слідчої групи (JIT), яка розслідує катастрофу пасажирського літака рейсу MH17, повідомив, що літак MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року був збитий зенітно-ракетним комплексом (ЗРК) «Бук», який належав 53-й бригаді ППО з Курська.