Про це раніше заявляв голова Державної податкової служби Віталій Захарченко, інформує РБК-Україна.

За словами В.Захарченко, це виконання доручення Президента Віктора Януковича.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров раніше заявляв: "У мене немає сумнівів, що ми вирішимо проблему повернення ПДВ. У січні повернення ПДВ перекрило відповідний показник січня 2010 р. в 4 рази, а з 1 березня - у відповідності із закладеним у новий Податковий кодекс принципом - ПДВ буде повертатися автоматично".

Відзначимо, автоматичний порядок відшкодування ПДВ, передбачений Податковим кодексом, значно спрощує процедуру і скорочує її терміни.

Держкомпідприємництва вже погодило наказ ДПС, що визначає відповідність платника критеріям на автоматичне відшкодування ПДВ. Щоб отримати відшкодування ПДВ, платник податків не може знаходитися в судових процедурах банкрутства, відомості про нього в Єдиному державному реєстрі юросіб і фізосіб підприємців мають бути достовірними і повними. У розрахунку беруть участь тільки показники, задекларовані платником самостійно в його податковій звітності і є в базах даних ДПС України.

Визначення відповідності платника податків вказаним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після терміну подачі звітності. За результатами податкова служба формує два переліки платників податків: невідповідні критеріям і ті, що мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ, і які не відповідають критеріям і не мають права на таке відшкодування.

Відзначимо також, МВФ в рамках перегляду економічного співробітництва з Україною наполягав на переході на автоматичне відшкодування ПДВ, згідно Податковому кодексу.