Україна першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції

Про це написала у Facebook в.о.міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Україна першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ-інфекції. Вони розроблені за найновішими рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Тепер кожна ВІЛ-інфікована людина має право на пожиттєве безоплатне лікування незалежно від кількості вірусу у крові. Завдяки запровадженню нового клінічного протоколу лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим”, - написала Супрун.

За її словами, наказ, що затверджує новий протокол, опублікований за сторінці Міністерства охорони здоров'я.

Вона наголосила, що завдяки економічності та доступності цієї моделі лікування держава зможе лікувати значно більшу кількість пацієнтів.

За її словами, буде запроваджено підхід громадського здоров’я, тобто медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування надаватимуться комплексно, підходи будуть спрощені і стандартизовані, доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться.

Як писав "Вголос", всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що застосування неін’єкційних форм лікарських засобів є пріоритетним.