Народні депутати Степан Гавриш і Георгій Гачків пропонують Верховній Раді ввести новий запобіжний захід – “домашній арешт”. Про це говориться у проекті Закону “Про внесення змін у Кримінально-процесуальний кодекс України”. Домашній арешт передбачає заборону залишати житло цілодобово чи у визначений період доби. При цьому термін перебування під домашнім арештом не може перевищувати 2 місяці, у разі потреби він може бути продовжений до 4 місяців, після закінчення цього терміну цей запобіжний захід чи скасовується заміняється іншим, але не арештом.

Депутати також пропонують спростити можливість застосування такого запобіжного заходу, як судова застава, скасувавши норму, відповідно до якої ця міра застосовується з дозволу прокурора. Крім того, парламентарії пропонують установити, що судова застава припускає внесення на депозит суду суми не меншої, чим 7 тис. мінімальних розмірів заробітної плати, яка не повертається власнику у випадку порушення встановлених правил.
Судова застава не застосовується до осіб, які раніше були засуджені за здійснення навмисних злочинів і за які їм було призначене покарання у вигляді позбавлення волі більш 3 років.

На думку авторів законопроекту, його прийняття забезпечить належний рівень захисту прав і свобод людини.
Зараз Кримінальний кодекс передбачає такі запобіжні заходи, як підписка про невиїзд, особиста порука, порука громадської чи організації трудового колективу, узяття під варту і нагляд командування військової частини, а також застава, що застосовується тільки з дозволу прокурора.

Українські новини