Про це стало відомо на сьогоднішньому засіданні уряду, повідомляє УНІАН.

Також Кабінет Міністрів України підтвердив своє рішення ввести мораторій на виплату боргу перед Російською Федерацією в обсязі 3 млрд дол., що його взяв уряд Януковича у 2013 році та в грудні 2015 року, який визнано офіційним боргом України.

Як повідомляли, 17 грудня Міністерство фінансів України заявило, що Україна не зможе погасити борг перед Російською Федерацією в обсязі 3 млрд дол. на тих умовах, за якими їх було взято, оскільки це суперечить критеріям програми співпраці з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом.

Водночас, згідно із заявою, Україна готова до переговорів з цього боргу та його реструктуризації на умовах, які було запропоновано раніше іншим кредиторам.

Україна й Комітет кредиторів 27 серпня досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол., яка передбачає повне списання 3 млрд дол., відстрочку платежів за тілом кредиту в сумі 8,5 млрд дол. на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

У поле реструктуризації також увійшов кредит, отриманий Україною в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом України Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Кредит було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд дол. через Ірландську фондову біржу, що прирівнює його до комерційного, однак російська сторона наполягає, що позика є міждержавною, оскільки покупцем облігацій був російський державний фонд.

Рада директорів МВФ 16 грудня визнала офіційний статус російської позики Україні в розмірі 3 млрд дол., наданої в грудні 2013 року уряду Азарова-Януковича. Мотивація рішення фонду полягала в тому, що власником цього боргу був і залишається уряд Російської Федерації. При цьому в рішенні фонду підкреслено, що це єдиний «проблемний» борг України, і Київ не має простроченої заборгованості перед іншими офіційними кредиторами.

18 грудня Україна оголосила мораторій на виплату всіх боргів перед Російською Федерацією.

У мінфіні Росії очікують, що Україна виконає свої боргові зобов'язання в повному обсязі до 31 грудня. Після цієї дати, якщо Росія не отримає $3 мільярди, погрожують подати в суд.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова судитися з Росією щодо «боргу Януковича».