Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак заявив, що Україна планує розірвати з Російською Федерацією близько 40 двосторонніх угод, зокрема й щодо спільного користування Азовським морем.

Про це повідомляє "Прямий"

“Зараз розглядається питання про розірвання близько 40 різних угод, які були підписані свого часу з Російською Федерацією. Скільки таких угод розірвано, мені важко сказати, бо вони там є міждержавні і міжурядові. Тому це робиться, просто що не так публічно", - сказав Гримчак.

За його словами, експерти аналізують наслідки розірвання договорів з Росією, зокрема й щодо спільного користування Азовським морем.

"До міжнародного суду з морського права ми вже подали позов, тому що там є позов з приводу будівництва самого моста, який порушує все, що можна порушувати. І готується або є вже позов з приводу нападу на наші судна, наскільки мені відомо, але оцінка ризиків від розірвання договору про спільне користування від 2003 року Азовським морем - весь час це моніториться. Робиться аналітичний аналіз", - розповів Гримчак.

Зазначимо, що 10 грудня 2018 р. Президент підписав закон про припинення договору про “дружбу” з Росією.