Про це повідомляє УНІАН.

«Мін’юст спільно з нашими правозахисниками підготували і подали заяву до Європейського суду з прав людини у порядку, визначеному 39-м правилом Конвенції по захисту прав людини, а саме – вжиття негайних заходів реагування у випадку існування загрози для життя, прав і свобод людини. Ми в цій заяві вимагаємо вжиття Європейським судом заходів щодо Російської Федерації в частині зобов’язань російських компетентних органів забезпечити передачу цих дітей-сиріт представникам дипкорпусу України, які перебувають у Ростовській області», – сказав міністр юстиції України Павло Петренко.

Окрім конвенції, російська сторона також порушила низку міжнародних договорів, які стосуються зобов’язань держав не здійснювати заходи з насильницького вивезення осіб і не потурати терористам. 

«У нас дуже чіткий сигнал і заява для російських компетентних органів: якщо російські посадовці не хочуть увійти в історію поряд з африканськими та азіатськими диктаторами, які, окрім військових злочинів, займались тероризмом, викраденням дітей, мирного населення, то в них є 48 годин для того, щоб передати українських дітей-сиріт нашому генконсулу, який перебуває у Ростовській області», – сказав Петренко.

В іншому випадку, стверджує міністр юстиції, будуть вживатися «адекватні заходи».

Як заявив Петренко, окрім рішення Європейського суду з прав людини у цій справі Україна також очікує жорсткої реакції від Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу і Ради Європи.

За словами Петренка, факт співпраці російської місцевої влади з терористами є беззаперечним.

«Тому ми очікуємо сьогодні до кінця дня реакції компетентних органів Російської Федерації, оскільки ситуація перебуває у їхній компетенції і під їхнім контролем. У них є два варіанти: або вони повертають українських дітей нашим дипломатам, або отримують відповідне рішення суду і стають фактично співучасниками терористів», – сказав Петренко.

Він додав, що Україна очікує на «швидку й адекватну» реакцію російської сторони.

Як писав «Вголос», озброєні терористи перехопили на одному із блок-постів у Сніжному автобус із місцевими дітьми-сиротами, який у супроводі ДАІ прямував до Дніпропетровської області.

Сьогодні звільнили 10 дітей, викрадених із дитячих будинків сімейного типу у Сніжному.  Доля ще 15 не відома.

За словами генконсула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка, діти перебувають у пансіонаті «Донецький» в місті Донецьк Ростовської області РФ.

Окрім цього, у зв’язку з незаконним переміщенням вихованців Сніжняського дитячого будинку через державний кордон України, Донецька облдержадміністрація направила відкрите звернення Уповноваженого з прав дитини при Президентові Російської Федерації Павлу Астахову.