Регіональний центр прав людини з літа 2017-го по літо 2018 року проводив моніторинг рішень судів окупованих територій, які мають стосунок до видворення іноземців.

Юрист регіонального центру прав людини Віталій Набухотний повідомив, що Україна подала позов на Росію до Міжнародного кримінального суду через примусову депортацію з Автономної Республіки Крим 23 громадян України в лютому 2018-го.

Про це повідомив під час прес-конференції у четвер, 31 січня, юрист Регіонального центру прав людини Віталій Набухотний.

Юрист уточнив, що позов був поданий 28 грудня минулого року. Стосувався він незаконного видворення 23 громадян України з Криму в лютому 2018-го, котрі займалися будівництвом.

Віталій Набухотний розповів, що після окупації Криму російська влада на території півострова поширила своє міграційне законодавство та положення Кодексу про адміністративні правопорушення РФ.

"Відповідно до усіх осіб, які знаходилися на момент окупації у Криму, почало розповсюджуватися міграційне законодавство Росії. Окремі положення містять санкції за порушення адміністративного законодавства. Особа підлягає адміністративному видворенню, яке присуджується місцевими окупаційними судами. Найбільш вразливими виявилися громадяни України, які відмовилися від російського громадянства, а також громадяни, які постійно там проживали, але не мали кримської прописки", — зазначив юрист.

"Станом на літо 2018 року ми нарахували 2 тисячі 425 таких осіб. Більше тисячі з них складають громадяни України, яких Росія видворила", — додав він.

На думку юриста, цей позов є демонстрацією того, що відбувається в Криму щодо українців, котрі відмовляються від громадянства РФ.

Додамо, що у Севастополі окупанти хочуть провести “антитерористичні” навчання.