Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Як зазначено у повідомленні, своїм рішенням Росія порушує положення двосторонньої Угоди та Міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів, оскільки офіційних звернень від російської сторони про порушення, до України не надходило.

«Про це відповідним листом поінформовано Мінекономрозвитку, яке в свою чергу вже звернулося до центру обробки запитів СОТ», –йдеться у повідомленні.

За словами міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки, в цілому за 9 місяців 2014 року плодоовочевої продукції та картоплі було завезено на територію Російської Федерації в кількості 81 тис. тонн (за весь 2013 рік 133,2 тис. тонн) на загальну суму $ 45,8 млн.

«Таким чином, якщо заборона буде діяти до кінця поточного року втрати сільгосптоваровиробників можуть становити до $ 17 млн., а можливі втрати після продовження дії заборони у 2015 році, можуть скласти до $ 62 млн.», – зазначив Ігор Швайка.

Основні види рослинної продукції, які експортувалися в Російську Федерацію, це – насамперед помідори, огірки, цибуля, картопля, коренеплоди, а також яблука, груші, абрикоси, вишні, черешні, сливи та персик.

Як писав «Вголос», 14 жовтня у Россільгоспнагляді висловили підозру, що Україна реекспортує в Росію овочі та фрукти з ЄС, які потрапили під санкції, та зажадав надати інформацію про регіон виробництва цієї продукції.

Натомість Україна відмовилась надавати Росії таку інформацію заявивши, що «в умовах війни надавати таку інформацію означає добровільно сприяти країні, яка здійснює військову інтервенцію».

Тому, із 22 жовтня у Росії набирає чинності заборона на постачання і транзит рослинної продукції з України.