Про це на своїй сторінці у Facebook написала синоптик Наталка Діденко.

«Вся Європа почне понеділок низьким атмосферним тиском, дощами, сильним вітром, словом, циклонічної погодою. Потужна циклонічна система охопить більшість країн. Епіцентр циклонічного впливу – між Лондоном і Берліном. Хоча там буде низький атмосферний тиск, проте потужні опади. Як видно з прогностичної карти (перша карта) – нерівномірна. На півночі Європи дощ переходить в сніг», – написала Діденко.

Фото Наталки Діденко.

За її даними, з понеділка, 12 березня, розпочнеться вітер, який стане візитною карткою весняного періоду.

«Також вітер стане візитною карткою завтрашнього понеділка. Та й взагалі, весняних процесів цього періоду. Україна 12-го березня потрапить під вплив західного вологого циклонічну», – повідомила синоптик.

Діденко зазначила, що першими відчують дії циклону західні області, а також Вінницька, Житомирська та Одеська. До вечора понеділка циклон досягне столиці. У цих областях пройдуть дощі.

«Атмосферні фронти цього циклону досягнуть наших західних областей завтра. А також Вінницьку, Житомирську, Одеську області та ввечері досягнуть Київської області. Пройдуть дощі», – попередила Діденко.

У понеділок очікується вітер, від помірного до сильного. Місцями – штормові пориви.

«Вітер буде південного і південно-східного напрямку, помірний і сильний. Тобто, завтра цілком вірогідні штормові пориви до 15-20 м/с. Друга карта – це сильний вітер», – повідомила синоптик.

Фото Наталки Діденко.

Найвища температура повітря буде на заході країни, а найнижча – на сході.

«Найвища температура – на Заході, до + 9 + 14 градусів, на півдні + 5 + 10, в центрі + 3 + 8, на сході -1 + 4, на півночі + 2 + 7», – написала Діденко.

У Києві буде вітряно, але сухо. Опади можливі тільки ввечері.

«У Києві в понеділок істотні опади – хіба що під вечір. Однак в столиці буде вітряно, тому завтра вкутуйте горло щільніше. Найближчої ночі трохи підморозить, зранку не біжіть за маршруткою – буде слизько. Вдень у понеділок + 6 + 7 градусів», – повідомила Діденко.

Вона також попередила, що 13, 14 і 15 березня в Україні буде волога погода з опадами по всій території.