Як повідомляє proUA, за прийняття законопроекту №6518 проголосували 248 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, Рада встановила, що термін здобування повної загальної середньої освіти складає 11 років, зокрема в загальноосвітніх навчальних установах 1-го ступеня (початкова школа) - 4 роки, 2-го ступеня (основна школа) - 5 років, 3-го ступеня (старша школа, як правило, з профільним напрямом навчання) - 2 роки.

Крім того, парламент встановив, що дитина може здобувати дошкільну освіту в сім’ї до досягнення 5-річного віку, а держава повинна забезпечувати обов’язкову дошкільну освіту дітей старшого дошкільного віку.

Також Рада виключила із закону про середню освіту положення, відповідно до яких тривалість навчального року в загальноосвітніх навчальних установах 1-го ступеня не може бути менше 175 робочих днів, 2-3-го ступеня - 190 робочих днів, без врахування часу на складання екзаменів для переведення та випускних іспитів.

Окрім цього, парламент встановив, що загальноосвітні навчальні установи можуть входити до складу освітніх округів, союзів та інших об’єднань.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки вважає, що повернення до 11-річної середньої освіти і введення обов’язкової 1-річної дошкільної освіти може стати альтернативою 12-річній середній освіті.