У ході наради з керівниками місцевих та регіональних телерадіоорганізацій Львівської та Тернопільської областей Лариса Мудрак нагадала присутнім історію впровадження наземного цифрового телебачення в Україні. Зокрема, за словами заступника голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення, згідно з міжнародною угодою “Женева-2006”, Україна зобов'язалась перейти від аналогового до цифрового формату телемовлення на всій території країни до 2015 року.

«Ми не будемо обіцяти, що все буде просто і легко, ми не будемо говорити, що всі побажання телемовників будуть реалізовані. Це буде складно. Але у нас є ризики залишитися білою європейською плямою не лише в багатьох економічних питаннях, але й у цифровому питанні», - наголосила Лариса Мудрак.

Зокрема, щоб Україна перейшла на цифрові стандарти мовлення, потрібно, з одного боку, розбудувати необхідну мережу телевеж, які б забезпечили передачу сигналу, з іншого — забезпечити населення додатковими пристроями (перетворювачами). Ліцензію провайдера на ці роботи здобула компанія ТзОВ “Зеонбуд”. Як повідомила Лариса Мудрак, на сьогодні провайдер завершує уточнення і координацію частотних планів по чотирьох мультиплексах (багатоканальні телемережі). І вже у вересні 2011 року провайдер буде готовий надавати послуги мовникам у цифровій телемережі, де в мультиплексі MX-5 передбачено 4 місця для регіональних та місцевих мовників.

Таким чином, за оптимістичними прогнозами Нацради з телебачення та радіомовлення, вже в кінці поточного року паралельно з аналоговим мовленням розпочнеться мовлення 32 цифрових програм у 4-х мультиплексах цифрової телемережі.

Як зазначила керівник апарату Львівської ОДА Ольга Гузар, впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні — це справа надзвичайної державної ваги.