Свого часу цю Програму розробили на виконання рішення тодішніх президентів Дмитра Медведєва та Віктора Януковича. Документ передбачає розвиток дуже тісної співпраці двох держав у багатьох сферах. По суті, це план дій, який має бути підкріплений додатковими законами, угодами, договорами тощо, – пише ТСН.

Серед пріоритетів програми співпраці було: удосконалення режиму вільної торгівлі товарами, захист прав інвесторів, формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій, забезпечення вільного пересування громадян, співпраця в галузях конкурентної політики, технічного регулювання, інновацій і наукових досліджень, прикордонне та міжрегіональне, військово-технічне співробітництво, співпраця в таких пріоритетних галузях: вуглеводнева енергетика, електроенергетика, ядерна енергетика, авіаційна та космічна промисловості, суднобудування, агропромисловий комплекс, транспорт і логістика, курортно-рекреаційний комплекс.

Чимало нюансів стосуються соціально-гуманітарної сфери – зайнятість і трудова міграція, вдосконалення стандартів соцзабезпечення та соцзахисту населення, нагляд за дотриманням трудового законодавства, пенсійне забезпечення (включаючи питання, пов'язані з урахуванням періоду роботи на території держав-партнерів (у минулому) під час розрахунку трудового стажу пенсіонера), боротьба зі злочинністю, координація зусиль із поліпшення санітарно-епідеміологічної обстановки, боротьба з наслідками природних і техногенних катастроф.

Програма базується на основних документах, прийнятих РФ та Україною, в тому числі Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між Російською Федерацією і Україною. Раніше Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції про денонсацію цього договору про дружбу, а також вихід із органів СНД. Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна повинна мінімізувати торгово-економічні відносини з Росією.

Варто зазначити, що після анексії Росією Криму та збройної агресії на Донбасі економічна співпраця України та Росії суттєво скоротилися, також скоротилися постачання товарів, призупинили спільне виробництво тощо.

Як писав «Вголос», 16 березня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд України готовий нарешті розірвати програму економічного співробітництва з Російською Федерацією.

 

«Вголос»