Україна вийшла з угоди в рамках СНД, яка була спрямована на зміцнення і розвиток співпраці між державами Співдружності у галузі стандартизації озброєння і військової техніки.

Відповідне рішення прийняв український уряд, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Сьогодні, 17 квітня, Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку та припинив для України дію угоди, спрямованої на зміцнення і розвиток співпраці між державами СНД у галузі стандартизації озброєння і військової техніки”, – йдеться у повідомленні.

Як наголосив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, у Мінекономрозвитку провели аналіз та дійшли висновку, що угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під ГОСТи. За його словами, в Україні ж радянські ГОСТи ліквідовані на 90%, і їх замінюють європейські стандарти.

“А ще у Конституції закріплений стратегічний курс до НАТО. Тож будемо проводити стандартизацію озброєння та військової техніки відповідно до цього курсу”, – додав він.

Відповідно до рішення уряду України, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчому комітету СНД про припинення для України дії угоди та протоколу.

Як писав “Вголос”, 30 січня Україна вийшла з ще однієї угоди СНД.

Крім цього, на сьогодні також відсутні фактичні міждержавні торгівельно-економічних угоди між державами-учасницями СНД.

Нагадаємо, що 10 січня уряд анулював дію угоди про розвиток виставково-ярмаркової діяльності.

23 січня уряд припинив для України дію трьох угод: Угоди про міждержавний обмін економічною інформацією, про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності й Угоди про співпрацю в галузі зовнішньоекономічній діяльності.