Схема з «РосУкрЕнерго» вибудувана через відмову України від прямого контракту на постачання газу. Так прокоментували в Газпромі заяву прем’єр-міністра України Юрія Єханурова про намір України запропонувати РФ замінити компанію «РосУкрЕнерго» на іншого посередника для постачань газу на Україну, передає «РБК».

«Що стосується прямих контрактів між Газпромом і «Нафтогазом України», то ситуація йде таким чином. У сфері транспортування російського газу через територію України - питання, яке є для нас принциповим, укладено прямий контракт між Газпромом і «Нафтогазом України». Від прямого контракту на постачання російського газу (на ринкових умовах) Україна відмовилася сама, що і стало причиною січневого конфлікту. Саме тому і довелося вибудовувати складну схему, з використанням можливостей «РосУкрЕнерго» щодо постачання середньоазійського газу», - заявили в Газпромі.

Там зазначили, що з російського боку, дійсно, звучали заяви про те, що структура власності «РосУкрЕнерго» не відповідає структурі бізнесу цієї компанії. У зв’язку з цим, за словами співбесідника агентства, українській стороні пропонувалося безпосередньо забезпечити участь «Нафтогазу України» в акціонерному капіталі «РосУкрЕнерго». Точно так, як і це сьогодні робить Газпром, переводячи частку в «РосУкрЕнерго» зі своєї дочірньої структури на баланс головної компанії, додали в Газпромі. Сьогодні у Верховній раді прем’єр-міністр України Юрій Єхануров повідомив, що Україна запропонує РФ замінити компанію «РосУкрЕнерго» на іншого посередника для постачань газу в Україну, якщо російську сторону не влаштовує ця компанія. «Сьогодні ми надішлемо листа главі уряду Російської Федерації. Там буде згода на заміну посередника, якщо він перестане влаштовувати російську сторону. Сьогодні вранці я погоджував текст», - заявив прем’єр.

Нагадаємо, що 4 січня 2006г. ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» врегулювали питання співпраці в газовій сфері. Сторони домовилися про те, що з 1 січня 2006г. Газпром постачає газ компанії «РосУкрЕнерго» за формулою, згідно якої початкова ціна складає 230 дол. за 1 тис. куб. м. Газпром і «РосУкрЕнерго» уклали відповідний довгостроковий контракт на п’ять років. У балансі газу «РосУкрЕнерго» також присутній середньоазіатський газ. Тариф на транспортування російського газу по території України, відповідно до домовленостей, 1,6 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км. і оплачуватиметься в грошовій формі. По 50% спільного підприємства «РосУкрЕнерго» володіють Газпромбанк (100-процентна «дочка» ВАТ «Газпром») і швейцарська компанія Raiffeisen Investment AG. Рада директорів Газпромбанку у середині січня 2005г. схвалила передачу 50% акцій «РосУкрЕнерго» на баланс ВАТ «Газпром».

ProUa