Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на прес-центр Міністерства енергетики і вугільної промисловості України.

Згідно із повідомленням, такі домовленості були досягнуті у рамках тристоронньої зустрічі у форматі Україна-Росія-ЄС, яка відбулася у Брюсселі 21 жовтня.

Згідно з графіком оплати, перший транш у розмірі $ 1,45 мільярда Україна має бути сплачений до кінця жовтня. Другий– $1,65 мільярда – до кінця року.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак, своєю чергою, підтвердив, що до кінця року «Нафтогаз» має сплатити $3,1 мільярда боргу за поставлений газ. Разом з тим, за словами Новака, за версією «Газпрому» загальний борг України становить $5,3 мільярда, але, каже він, «Нафтогаз» розраховує його за своєю ціною.

«$3,1 мільярда має бути погашено до кінця року. Це та мінімальна ціна, яку ставить «Нафтогаз». Ми домовилися, що $3,1 мільярда будуть сплачені до кінця року», – зазначає Новак.

При цьому російська сторона висловлює занепокоєння щодо платоспроможності України у питаннях майбутніх газових поставок.

«Де Україна братиме кошти, щоб забезпечити передоплату газопостачання у листопаді та грудні? Це від 2 до 4 мільярдів кубічних метрів, згідно з тими заявками, які ми почули від наших партнерів. Росія і «Газпром» не будуть більше кредитувати і забезпечувати постачання газу у борг», – зазначає Новак.

Нагадаємо, 21 жовтня у Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори, на яких були присутні міністр енергетики Росії Олександр Новак, його український колега Юрій Продан, а також єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер.