Цей факт «Європейській правді» підтвердили у штаб-квартирі НАТО.

Документ, що має назву «Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО щодо України» був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном, йдеться у статті «ЄвроПравди».

Розлогий документ був спрямований із Будапешта до керівництва Альянсу та до всіх держав-союзників. У ньому угорський уряд доводить, що «реформування України провалилося». «Українська держава ослабла до тієї міри, що тепер вона не здатна виконувати свої базові зобов’язання, в тому числі забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління», - йдеться у документі.

Уряд Орбана також наголошує, що Україна не досягла успіху «попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги». Також у документі йдеться, що Україна «становить небезпеку для сусідів».

На цій підставі Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні

«Щоби зберегти стабільність у регіоні на східному кордоні Альянсу, НАТО має адаптувати свою політику щодо України до цих нових обставин», - йдеться в документі.

При цьому звернення містить норму, яка нагадує шантаж. Будапешт готовий відмовиться від всіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму освітнього закону для національних меншин кран-членів НАТО (в тому числі - угорської меншини на Закарпатті).