Про це повідомив міністр палива та енергетики України Юрій Продан, передають РИА «Новости»

Він уточнив, що очікується підписання підсумкового протоколу.

Згідно повідомлень російської агенції, Україна погодилась на умови Москви: ціна за газ буде зафіксована у вигляді 478 USD мінус 100 USD знижки. Нагадаємо, українська сторона вимагала закріплення реальної ціни в контракті, оскільки знижки вважає політичним чинником, а не економічним.

Інформацію про домовленості також підтвердила прес-служба Єврокомісії. В результаті переговорів підписано певний документ, проте його зміст поки невідомо, передає «Укрінформ». 

При цьому «Газпром» повідомив, що Україна і Росія погодили тимчасову ціну на газ.

«Узгоджена ціна на газ для України: $378 за 1 тис. куб. м. у четвертому кварталі 2014, $365 за 1 тис. куб. м. у першому кварталі 2015...», - сказано в повідомленні в офіційному твіттері російської компанії.

Як відомо, тристоронні газові переговори у Берліні 26 вересня завершилися пропозицією Україні сплатити борг «Газпрому» в розмірі 3,1 мільярда доларів. Також Україні запропонували 5 мільярдів кубів газу за проміжною ціною в 385 доларів за тисячу куб. м. 

Натомість прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про наміри укласти тимчасову угоду про постачання газу в Україну.

Нагадаємо, Росія, денонсувавши «Харківські угоди» в односторонньому порядку підняла ціну до $485 за куб. м.

Україна у свою чергу наголошує, що готова купувати в Росії газ за ціною, яка була на початку цього року – $268 за 1 тис. кубометрів. 

Як відомо, «Газпром» повідомив, що подав позов до Стокгольмського суду на «Нафтогаз України» з вимогою стягнути $4,5 млрд. боргу.

У відповідь НАК «Нафтогаз України» подав позов до Арбітражного інституту при Торгівельній палаті Стокгольму на $6 мільярдів.