Про це повідомив генеральний директор російського АТ «Міжнародний центр зі збагачення урану» (МЦЗУ) Гліб Єфремов, пише «Сегодня».

Україна збагачує свій урановий концентрат на потужностях МЦЗУ, учасником якого є. Щорічно країна в рамках проекту поставляє близько 80 тонн уранового концентрату. Збагачений уран використовується для виготовлення тепловиділяючих збірок (твелів) і поставок ядерного палива в країни-акціонери.

«Зараз буде контракт на 2018 рік. Його і підписання, і виконання станеться найближчим часом. Ми включили обсяг, який передбачений для поставки в Україну в поточну виробничу програму. Зараз ми чекаємо від України його підписання, з нашого боку підписаний контракт на поточний рік вже направлений українській стороні», – заявив Єфремов.

Фізична поставка уранової сировини очікується в III-IV кварталах 2018 року, додав Єфремов. За його словами, Україна дотримується графіку платежів, «робота йде в штатному режимі, графіки платежів України за паливо відповідають запланованим контрактним зобов'язанням».

Нагадаємо, з початку 2018 року Україна заплатила Росії майже 70 млн доларів за ядерне паливо. Однак це на 20,6% менше, ніж за той же період в 2017 році.

 

«Вголос»