Про це повідомляє НАК «Нафтогаз України».

Як зазначено у повідомленні, спільну позицію узгодили під час зустрічі в Києві прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Продана і голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболева з віце-президентом Європейської комісії Гюнтером Еттінгером.

«Представники ЄК і української сторони домовились, що результатом переговорів має стати проміжна угода, яка гарантуватиме постачання газу до України і стабільності його транзиту до країн ЄС цієї зими», – йдеться в повідомленні.

Угода повинна містити чіткі гарантії як постачань «Газпромом» погоджених обсягів газу до України, так і розрахунків «Нафтогазу» за поставлений газ. «Узгоджена позиція ЄК і України передбачає необхідність підписання між «Нафтогазом» і «Газпромом» документів, які будуть обов'язковими для виконання обома сторонами і виключатимуть можливість зміни умов в односторонньому порядку будь-якій із сторін», – додали в компанії.

Нагадаємо, 17 жовтня в Мілані відбулися переговори президентів України і Росії Петра Порошенко і Володимира Путіна за участю лідерів Італії, Великої Британії, Німеччини, Франції і керівників Євросоюзу, після яких відбулася додаткова зустріч в «нормандському форматі». Під час цих переговорів розглядалося й газове питання.