Програма диверсифікаційних віз у США (відома як «зелена картка»), якій загрожує ліквідація в рамках декількох законопроектів, що розглядаються Конгресом, залучила понад 156 мільйонів претендентів з усього світу за останнє десятиліття, незважаючи на те, що лише мала частина цих заявників у кінцевому підсумку отримала візи через неї, повідомляє дослідницький центр Pew (Pew Research Center), передає Голос Америки.

Протягом періоду реєстрації на 2017 фінансовий рік близько 19 мільйонів людей подали заявки на участь у візовій лотереї. Це вдвічі більше, порівняно з 2007 роком, коли кількість сягала 9 мільйонів, за даними аналізу даних Державного департаменту США, виконаного дослідницьким центром Pew. За цей самий період кількість віз, виданих переможцям лотереї, залишалася стабільною на рівні близько 50 тисяч на рік (тобто півмільйона за останні 10 років).

За даними Pew, у 2015 фінансовому році (останній рік із доступними детальними даними за заявками від країн), близько 12% з 14,4 мільйонів людей, які подали заявки на участь у лотереї, складали громадяни Гани (1,7 млн). Ще 10%, або близько 1,4 мільйона кандидатів, були з Узбекистану. Третє місце посіла Україна з близько 1,3 мільйона претендентів.