За прийняття в цілому запропонованого Президентом Віктором Януковичем проекту закону №6451 «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» проголосувало 259 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Зокрема, проект підтримали 171 депутат від фракції Партії регіонів, 25 - від фракції Блоку Юлії Тимошенко, 13 - від фракції Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона», 27 - від фракції Комуністичної партії, 19 - від фракції Блоку Литвина і 4 позафракційних депутати.

При цьому парламент зберіг у переліку основних напрямів держполітики у сфері нацбезпеки прагнення до отримання членства в Європейському Союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Росією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

Рада встановила, що в основах зовнішньої політики Україна дотримується політики позаблокового статусу, що означає заборону участі України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі в удосконаленні і розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, які мають взаємний інтерес.

Закон набирає чинності з дня опублікування.

Нагадаємо, 1 червня Янукович запропонував Раді виключити з переліку основних напрямів державної політики у сфері національної безпеки прагнення України до членства в НАТО.

Закон був прийнятий близько 23.30. Потім Рада закрила своє засідання.

Депутати Верховної Ради від фракцій Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» залишили зал засідань парламенту у зв’язку з тим, що переважну кількість внесених ними поправок до документа було відхилено.