Міністр внутрішніх справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не планує вносити зміни до Конституції щодо особливого правового статусу ОРДЛО.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Сьогодні”.

Він наголосив, що Україна – це незалежна та самостійна держава, яка ухвалює ті закони, які вважає за потрібне, а якщо Росія має якість претензії до тих чи інших положень, то це її проблеми.

Кулеба зауважив, що Україна поважає міжнародні зобов’язання та намагається корелювати національне законодавство з міжнародними зобов’язаннями, проте жодна країна не має права вказувати, яким має бути той чи інший закон.

“У нас не бюро задоволення “хотєлок” будь-яких країн”, – сказав Кулеба.

Кулеба нагадав, що протягом останніх років Україна реалізовує реформу децентралізації, в рамках якої ухвалюються нові закони, вносяться зміни до Конституції, і будь – які зміни правового статусу окремих районів Донецької та Луганської областей можуть бути прийняті виключно в рамках даного процесу.

Очільник МЗС в черговий раз наголосив, що Україна завжди відкрито заявляла, що згадки про так звані “ДНР/ЛНР” в Оновному законі є неприйнятними.

Міністр підмітив, що будь-які спроби перекрутити положення Мінських домовленостей, таким чином, щоб реінтеграція Донбасу відбулася на умовах Росії, приречені на провал.

Кулеба висловив сподівання, що Росія все ж таки займе конструктивну позицію у форматі переговорів в Мінську, зокрема РФ може почати з першого і найважливішого правила Мінських угод – повне і всеосяжне припинення вогню.

Як писав “Вголос”, додаткові санкції за кожне нове порушення: в МЗС зробили заяву щодо Росії.